حمایت دولت، باعث اعتماد مردم به استارتاپ‌ها می‌شود

 

ستاد خبری الکامپ 24- او در پاسخ به اینکه نمایشگاهی مانند الکامپ چه کمکی به جذب سرمایه می‌کند، گفت: ماهیت استارتاپ‌ این است که یک نفر سرمایه‌ای بگذارد و آن کار شکل بگیرد. در غیر این صورت اصلا کسب‌و‌کاری شکل نخواهد گرفت. ما می‌بینیم چه اپلیکیشن‌هایی در الکامپ حاضر شدند که زندگی را برای مردم راحت کردند،‌ امروز مردم می‌توانند با یک اپلیکیشن که نصب می‌کنند، بلیت بگیرند، ‌سفر بروند، خانه خرید و فروش کنند. یک مقدار هم بحث اعتماد مطرح است و اینکه هر چه دولت حمایت بیشتری کند، اعتماد مردم از استارتاپ‌ها هم بیشتر می‌شود.

شکاری با اشاره موانع استارت‌آپ‌ها گفت: به در مورد کار ما و استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاری خصوصی و حمایت دولتی، از نظر دولتی خوب است که این استارت‌آپ‌ها شناسایی شوند اما وقتی زمان حمایت می‌رسد، وارد فضاهای دیگر می‌شود. ما هم به عنوان استارت‌آپ با مشکلاتی مواجه بودیم، از بحث مالیات و بیمه و مجوز گرفتن که سخت‌گیری‌های زیادی کردند. همه اینها به حمایت دولتی برمی‌گردد. اگر حمایت دولتی انجام شود، روند مالیات و بیمه هم برای استارتاپ‌ها تسهیل می‌شود. استارت‌آپ‌ها یک بخش مهجور هستند که باید از آنها حمایت بیشتری شود.

او درباره اپلیکیشن آی‌فیس هم توضیح داد: استارت‌آپ ما خدمات آرایشی بانوان در منزل است. اپلیکیشن ما روی گوشی مشتری و آرایشگر نصب می‌شود و توسط مشتری وقت‌گیری می‌شود و حتی مشتری می‌تواند از امروز برای سه ماه آینده وقت بگیرد. آرایشگرها از چند مرحله می‌‌گذرند  و کارت بهداشت و سوپیشینه دارند، از نظر حرفه‌ای امتحان می‌دهند. ما اولین استارتاپی هستیم که اختصاصا کار آرایشی انجام می‌دهیم و به این شکل مجوز رسمی داریم.