استارت‌آپ‌های ضعیف حذف شدند

حمید شمس مدیر تبلیغات و بازاریابی شرکت فن‌فیکس، با اشاره به تفاوت الکام استارز در دو سال گذشته گفت: الکام استارز امسال خیلی بهتر بود. نسبت به سال گذشته نظم بهتری داشت‌، محیط تخصصی‌تر بود، تجربه استارت‌آپ‌ها نسبت به قبل خیلی بهتر بود، استارت‌آپ‌های ضعیف متاسفانه حذف شدند و این بار قدرت استارت‌آپ‌ها نسبت به سال پیش بیش‌تر است.

ستاد خبری الکامپ 24- او درباره تاثیر حضور استارت‌آپ‌ها در الکامپ بیان کرد: برای مخاطب گرفتن و کار برندینگ خیلی خوب است اما اینکه کلا نمایشگاه‌هایی برای عموم مردم باشد که با شرکت‌های استارت‌آپ‌ که نوپا و شکننده هستند، آشنا شوند، بهتر است. نمایشگاهی که استارت‌آپ‌ها بتوانند حضور داشته باشند تا با هزینه کمتر مردم را با استارت‌آپشان آشنا کند، با نظرات مردم آشنا شوند که بدانند چه نیازهایی دارند و خدمات بهتری بدهند.

شمس با بیان اینکه فن فیکس هزینه‌های خود را پیش می‌برد و با توجه به درصد سهامی که اعضا دارند، فعالیت می‌کند، درباره چالش استارت‌آپ‌ها اظهار کرد: چالش قوانین بسیار زیاد است. ما شرکتی هستیم که حکم بازاریابی داریم، کار را برای اهل فن متخصص در زمینه ساختمان پیدا و به آنها معرفی کرده و از آنها درصدی دریافت می‌کنیم، اما اداره مالیات از ما کل مبلغ درآمد را می‌خواهد و این باعث می‌شود کار ما ضررده باشد. دولت بهم اید بیشتر کمک کند و علاوه بر واحدی که برای استارت‌آپ‌ها قرار دادند، بهتر است وام‌ها و تسهیلات بیشتری را در اختیار شرکت‌ها بگذارند.

این فعال استارت‌آپی درباره استارت‌آپش توضیح داد: فن‌فیکس یک شرکت خدمات آنلاین ساختمان است که در زمینه خدماتی مانند نقاشی، بنایی، لوله‌کشی، برق‌‌کاری، کابینت در و پنجره و خدمات کامل ساختمان فعالیت می‌کند. ما سال گذشته هم در الکام استارز‌ حضور داشتیم و در نمایشگاه اینوتکس هم بودیم و این سومین تجربه نمایشگاهی ما در دو سال گذشته است.