ضرورت برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت بانوان در حوزه ICT

 

ستاد خبری الکامپ 24- عباس رمدانی با بیان اینکه الکام ترندز در 6 محور اصلی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، بلاک چین و رمز ارزها، رایانش ابری، پردازش موازی و ابر پردازشگرها و اینترنت اشیا برگزار شد، افزود: حضور صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری، شتاب دهنده، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در بخش «الکام استارز» سبب رونق نمایشگاه شد.

وی با بیان اینکه الکام‌تاکز با شعار «پیش به سوی اقتصاد دیجیتال» جدیدترین بخش نمایشگاه سال جاری بود، گفت: این بخش با حضور اساتید و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات در قالب برگزاری سمینار، نشست‌ها وکارگاه‌های آموزشی فرصتی فراهم آورد تا جوانان و استارت آپ‌ها نسبت به جدیدترین اطلاعات حوزه فعالیت‌شان آگاهی یابند.

نائب رئیس سازمان نصر کشور با بیان اینکه ۳۰ بازی‌ساز رایانه‌ای در بخش ویژه‌ای با عنوان «الکام گیمز»حضور پیدا کردند، گفت: مسلما برگزاری رویداد الکام گیمز فرصتی جدی برای توجه بیشتر به حوزه بازی سازی در ایران قلمداد می‌شود.

رمدانی با بیان اینکه رشد استفاده از اینترنت و فضای مجازی در کسب و کار روزمره مردم سبب شده است تا تمامی اقشار در گروه‌های سنی مختلف وارد این حوزه شوند، گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه ۴۸ درصد کاربران اینترنت بانوان کشور هستند، نیاز به برنامه‌ریزی گسترده در بخش بانوان وجود دارد.

نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به اینکه سمینار بین المللی «نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان» در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد، افزود: این سمینار با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فرصتی بود تا نظرات و پیشنهادات مختلف برای استفاده از ظرفیت بانوان مطرح شود.

وی با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنان خود پیرامون نقش بانوان و حمایت از آنان تاکید داشت، اضافه کرد: با توجه به اینکه قشر عمده‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی بانوان هستند و پا به پای مردان برای کمک به وضعیت معیشت زندگی خانوادگی تلاش می‌کنند، لازم است برنامه‌هایی با همکاری بخش خصوصی و دولتی برای حمایت و استفاده از ظرفیت بانوان به اجرا درآید.